Library (8.x-1.0-alpha3) - en to cy translation catalogue (8 entries)

en: Delete
cy: Dileu

en: Item
cy: Eitem

en: Remove
cy: Symud

en: Message
cy: Neges

en: Node ID
cy: ID Nod

en: Created
cy: Wedi ei greu

en: Other
cy: Arall

en: Language code
cy: Côd yr iaith
