Library (8.x-1.0-alpha3) - en to hi translation catalogue (17 entries)

en: Delete
hi: मिटायें

en: Transaction ID
hi: लेनदेन आईडी

en: Item
hi: वस्तु

en: Remove
hi: हटाएँ

en: Message
hi: संदेश

en: Node ID
hi: नोड आईडी

en: Label
hi: लेबल

en: ID
hi: आईडी

en: Created
hi: निर्मित

en: Other
hi: अन्य

en: Are you sure you want to delete %name?
hi: क्या आप आश्वस्त हैं की आप %name डिलीट करना चाहते हैं?

en: Changed
hi: बदल गया

en: Language code
hi: भाषा कोड

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: About
hi: के बारे में

en: Library
hi: लाइब्रेरी

en: UUID
hi: युयुआइङी
