Library (8.x-1.0-alpha3) - en to id translation catalogue (15 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Transaction ID
id: ID Transaksi

en: Item
id: Barang

en: Remove
id: Hapus

en: Message
id: Pesan

en: Node ID
id: ID Node

en: Created
id: Dibuat

en: Other
id: Lainnya

en: Are you sure you want to delete %name?
id: Apakah anda yakin akan menghapus %name?

en: Changed
id: Berubah

en: Language code
id: Kode bahasa

en: Machine name
id: Nama mesin

en: About
id: Tentang

en: Publishing status
id: Status penerbitan

en: Library
id: Pustaka
