Library (8.x-1.0-alpha3) - en to ja translation catalogue (20 entries)

en: Delete
ja: 削除

en: Transaction ID
ja: トランザクションID

en: Item
ja: 項目

en: Remove
ja: 削除

en: Message
ja: メッセージ

en: Node ID
ja: ノードID

en: Label
ja: ラベル

en: Notes
ja: ノート

en: Created
ja: 作成

en: Other
ja: その他

en: Are you sure you want to delete %name?
ja: %name を削除してもよろしいですか？

en: Changed
ja: 変更済

en: Language code
ja: 言語コード

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: About
ja: アバウト

en: User id
ja: ユーザーID

en: Publishing status
ja: 掲載ステータス

en: Library
ja: ライブラリー

en: The time that the entity was created.
ja: エンティティが作られた時刻

en: The time that the entity was last edited.
ja: エンティティが前回編集された時刻
