Library (8.x-1.0-alpha3) - en to lv translation catalogue (15 entries)

en: Delete
lv: Dzēst

en: Transaction ID
lv: Darījuma ID

en: Item
lv: Ieraksts

en: Remove
lv: Izņemt

en: Message
lv: Ziņojums

en: Node ID
lv: Ieraksta ID

en: Label
lv: Etiķete

en: Created
lv: Izveidots

en: Other
lv: Citi

en: Are you sure you want to delete %name?
lv: Vai tiešām dzēst %name?

en: Changed
lv: Labots

en: Language code
lv: Valodas kods

en: Machine name
lv: Mašīnvārds

en: About
lv: Par

en: Library
lv: Bibliotēka
