Library (8.x-1.0-alpha3) - en to ml translation catalogue (9 entries)

en: Delete
ml: മായ്ക്കുക

en: Transaction ID
ml: ഇടപാട്  ഐ ഡി

en: Item
ml: ഇനം

en: Remove
ml: ഒഴിവാക്കുക

en: Message
ml: സന്ദേശം

en: Node ID
ml: നോഡ് ഐഡി

en: Label
ml: അടയാളം

en: Language code
ml: ഭാഷയുടെ കോഡ്

en: UUID
ml: യു യു ഐ ഡി
