Library (8.x-1.0-alpha3) - en to nl translation catalogue (21 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Transaction ID
nl: Transactienummer

en: Remove
nl: Verwijderen

en: Message
nl: Bericht

en: Node ID
nl: Node-ID

en: Notes
nl: Notities

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Other
nl: Andere

en: Are you sure you want to delete %name?
nl: Weet u zeker dat u %name wilt verwijderen?

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: Due date
nl: Vervaldag

en: Language code
nl: Taalcode

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: About
nl: Over

en: User id
nl: Gebruikers-ID

en: Publishing status
nl: Publicatiestatus

en: Library
nl: Bibliotheek

en: The time that the entity was created.
nl: Het tijdstip waarop de entiteit is aangemaakt.

en: The time that the entity was last edited.
nl: Het tijdstip waarop de entiteit voor het laatst is bewerkt.

en: content @type: deleted @label.
nl: inhoud @type: @label verwijderd.

en: Unable to load the referenced entity.
nl: Kon de gekoppelde entiteit niet laden.
