Library (8.x-1.0-alpha3) - en to pt translation catalogue (20 entries)

en: Delete
pt: Eliminar

en: Transaction ID
pt: ID da transacção

en: Remove
pt: Remover

en: Message
pt: Mensagem

en: Node ID
pt: ID do nó

en: Label
pt: Etiqueta

en: Notes
pt: Anotações

en: Created
pt: Criado

en: Other
pt: Outro

en: Are you sure you want to delete %name?
pt: Tem a certeza que deseja eliminar %name?

en: Changed
pt: Alterado

en: Language code
pt: Código de idioma

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: About
pt: Sobre

en: User id
pt: ID Utilizador

en: Publishing status
pt: Estado da publicação

en: Library
pt: Biblioteca

en: Renew
pt: Renovar

en: The time that the entity was created.
pt: A hora em que a entidade foi criada.

en: The time that the entity was last edited.
pt: A hora em que a entidade foi editada pela última vez.
