Library (8.x-1.0-alpha3) - en to tr translation catalogue (18 entries)

en: Delete
tr: Sil

en: Transaction ID
tr: İşlem kodu

en: Item
tr: Öğe

en: Remove
tr: Kaldır

en: Message
tr: İleti

en: Node ID
tr: Düğüm Kimliği

en: Label
tr: Etiket

en: Notes
tr: Notlar

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Other
tr: Diğer

en: Are you sure you want to delete %name?
tr: %name kişisini silmek istediğinize emin misiniz?

en: Changed
tr: Değişti

en: Language code
tr: Dil kodu

en: Barcode
tr: Ürün Kodu

en: Machine name
tr: Makine adı

en: About
tr: Hakkında

en: Publishing status
tr: Yayımlanma durumu

en: Library
tr: Kütüphane
