Library (8.x-1.0-alpha1) - en to ne translation catalogue (10 entries)

en: Delete
ne: हटाउनुस

en: Item
ne: वस्तु

en: Message
ne: सन्देश

en: Label
ne: लेबल

en: ID
ne: परिचय

en: Created
ne: सिर्जना गरिएको

en: Language code
ne: भाषा संकेत

en: Machine name
ne: मशीन नाम

en: About
ne: बारेमा

en: UUID
ne: अनुपम प्रयोगकर्ता परिचय संख्या
