Library Field (1.0.0-beta4) - en to id translation catalogue (28 entries)

en: Approve
id: Setujui

en: Delete
id: Hapus

en: Author
id: Penulis

en: Enabled
id: Aktif

en: Search
id: Pencarian

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Default
id: Bawaan

en: View
id: Lihat

en: Theme
id: Tema

en: Created
id: Dibuat

en: All
id: Semua

en: Active
id: Aktif

en: Module
id: Modul

en: Revisions
id: Revisi

en: Explanation
id: Penjelasan

en: Close
id: Tutup

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Approved
id: Disetujui

en: Approval status
id: Status persetujuan

en: Changed
id: Berubah

en: Apply
id: Terapkan

en: empty
id: kosong

en: Offset
id: Letak

en: Custom text
id: Teks gubahan

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Asc
id: Urutan turun
