Library Field (1.0.0-beta4) - en to ku translation catalogue (17 entries)

en: Approve
ku: پەسەندکردن

en: Delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Author
ku: نووسەر

en: Enabled
ku: چالاکە

en: Edit
ku: دەسکاریکردن

en: Search
ku: گەڕان

en: Reset
ku: گەڕاندنەوە بۆ باری سەرەتایی

en: Settings
ku: سازکارییەکان

en: Name
ku: ناو

en: Label
ku: پێناس

en: Default
ku: بنه‌ڕه‌ت

en: View
ku: پیشاندان

en: Created
ku: درووستکراوە

en: All
ku: هەموو

en: Active
ku: چالاکە

en: Revisions
ku: پێداچوونەوەکان

en: Explanation
ku: لێکدانەوە
