Library Management System (1.0.1) - en to ast translation catalogue (26 entries)

en: Title
ast: Títulu

en: Status
ast: Estáu

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Submit
ast: Unviar

en: Content
ast: Conteníu

en: Author
ast: Autor

en: Yes
ast: Sí

en: No
ast: Non

en: Edit
ast: Editar

en: Search
ast: Guetar

en: Reset
ast: Reafitar

en: Category
ast: Categoría

en: Name
ast: Nome

en: Book
ast: Llibru

en: Taxonomy term
ast: Taxonomía del términu

en: Default
ast: Predefiníu

en: View
ast: Vista

en: User
ast: Usuariu

en: Created
ast: Fechu

en: Active
ast: Activu

en: Date format
ast: Formatu de la data

en: Custom
ast: Personalizáu

en: Details
ast: Detalles

en: ‹ previous
ast: ‹ anterior

en: next ›
ast: siguiente ›

en: Books
ast: Llibros
