Library Management System (1.0.1) - en to fa translation catalogue (60 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Submit
fa: ثبت

en: Content
fa: محتوا

en: Author
fa: نویسنده

en: Action
fa: عملکرد

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Edit
fa: ویرایش

en: Search
fa: جستجو

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Category
fa: دسته بندی

en: Name
fa: نام

en: Book
fa: کتاب

en: Taxonomy term
fa: واژه طبقه‌بندی

en: True
fa: صحیح

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: View
fa: مشاهده

en: Teaser
fa: خلاصه

en: Notes
fa: یادداشت‌ها

en: Issue
fa: پی آمد

en: User
fa: کاربر

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: Active
fa: فعال

en: Date format
fa: قالب‌بندی تاریخ

en: Custom
fa: سفارشی

en: %time ago
fa: %time قبل

en: Details
fa: جزئیات

en: Price
fa: قیمت

en: Desc
fa: نزولی

en: Start date
fa: تاریخ شروع

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Pending
fa: معلق

en: ‹ previous
fa: ‹ قبلی

en: next ›
fa: بعدی ›

en: Books
fa: کتاب‌ها

en: Products
fa: محصولات

en: Product types
fa: انواع محصول

en: Timezone
fa: منطقه زمانی

en: Apply
fa: تایید

en: Enter the terms you wish to search for.
fa: عبارتی را که می‌خواهید جستجو گردد را وارد نمایید.

en: Language code
fa: کد زبان

en: « first
fa: « ابتدا

en: last »
fa: انتها »

en: Offset
fa: جابجایی

en: About
fa: درباره

en: Reports
fa: گزارش‌ها

en: Custom date format
fa: قالب سفارشی تاریخ

en: Uses
fa: استفاده‌ها

en: Finished with an error.
fa: با یک خطا پایان یافت.

en: - All -
fa: - همه -

en: Image field
fa: فیلد تصویر

en: Product attributes
fa: مشخصه های محصول

en: View reports
fa: مشاهده گزارش‌ها

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر

en: Product variation types
fa: انواع تنوع محصولات

en: Manage your products.
fa: محصولات خود را مدیریت کنید.

en: Manage your product attributes.
fa: مشخصه های محصولات خود را مدیریت کنید.
