Library Management System (1.0.1) - en to ga translation catalogue (20 entries)

en: Delete
ga: Scrios

en: Yes
ga: Tá

en: No
ga: Níl

en: Edit
ga: Cuir in eagar

en: Search
ga: Cuardaigh

en: Category
ga: Ábhar

en: Book
ga: Leabhar

en: View
ga: Féach ar

en: Created
ga: Cruthaithe

en: %time ago
ga: %time ó shin

en: Price
ga: Praghas

en: Start date
ga: Dáta tosaithe

en: Pending
ga: Ar feitheamh

en: ‹ previous
ga: ‹ siar

en: next ›
ga: ar aghaidh ›

en: Apply
ga: Cuir i bhfeidhm

en: Publications
ga: Foilseacháin

en: « first
ga: « céad lch.

en: last »
ga: lch. deir »

en: Publication
ga: Foilseachán
