Library Management System (1.0.1) - en to he translation catalogue (62 entries)

en: Title
he: כותרת

en: Status
he: מצב

en: Delete
he: מחיקה

en: Submit
he: שלח

en: Content
he: תוכן

en: Author
he: מחבר/ת

en: Action
he: פעולה

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: Edit
he: עריכה

en: Search
he: חיפוש

en: Reset
he: איתחול

en: Category
he: קטגוריה

en: Name
he: שם

en: Book
he: ספר

en: Taxonomy term
he: סיווג במילון

en: True
he: אמת

en: Default
he: ברירת מחדל

en: View
he: צפיה

en: Teaser
he: תקציר

en: Notes
he: הערות

en: User
he: משתמש

en: Created
he: נוצר

en: Active
he: פעיל

en: Date format
he: תבנית תאריך

en: Custom
he: מותאם

en: %time ago
he: לפני %time

en: Details
he: פרטים

en: Price
he: מחיר

en: Desc
he: יורד

en: Start date
he: תאריך התחלה

en: Sort by
he: מיון לפי

en: Pending
he: ממתינות

en: ‹ previous
he: ‹ לעמוד הקודם

en: next ›
he: לעמוד הבא ›

en: Author Name
he: שם המחבר/ת

en: Books
he: ספרים

en: Products
he: מוצרים

en: Product types
he: סוגי מוצרים

en: Due date
he: תאריך יעד

en: Timezone
he: איזור זמן

en: Apply
he: החל

en: Enter the terms you wish to search for.
he: הקלידו את המילים שברצונכם לחפש.

en: Language code
he: קוד השפה

en: « first
he: « לעמוד הראשון

en: last »
he: לעמוד האחרון »

en: Offset
he: היסט

en: About
he: אודות

en: Reports
he: דוחות

en: Time ago
he: לפני כמה זמן

en: Custom date format
he: תבנית תאריך מותאמת אישית

en: Uses
he: שימושים

en: Finished with an error.
he: סיים עם שגיאה.

en: Time ago (with "ago" appended)
he: לפני זמן (עם הקידומת "לפני" )

en: Time span (with "ago/hence" appended)
he: טווח זמן (עם הסיומת "לפני/מעתה")

en: - All -
he: - הכל -

en: « First
he: « הראשון

en: Last »
he: העמוד האחרון »

en: Asc
he: סדר עולה

en: %time hence
he: %time לכן

en: Master
he: מאסטר

en: Deleted @count content item. | Deleted @count content items.
he[0]: פריט תוכן @count נמחק.
he[1]: נמחקו @count פריטי תוכן.
