Library Management System (1.0.1) - en to hr translation catalogue (44 entries)

en: Title
hr: Naziv

en: Delete
hr: Ukloni

en: Submit
hr: Pošalji

en: Content
hr: Sadržaj

en: Author
hr: Autor

en: Action
hr: Akcija

en: Yes
hr: Da

en: No
hr: Ne

en: Edit
hr: Uredi

en: Search
hr: Pretraga

en: Reset
hr: Poništi

en: Category
hr: Kategorija

en: Name
hr: Naziv

en: Book
hr: Knjiga

en: Taxonomy term
hr: Pojam taksonomije

en: True
hr: Istina

en: Default
hr: Zadano

en: View
hr: Pregled

en: Teaser
hr: Mamac

en: Notes
hr: Bilješke

en: User
hr: Korisnik

en: Created
hr: Stvoreno

en: Active
hr: Aktivno

en: Date format
hr: Oblik datuma

en: Custom
hr: Prilagođeno

en: %time ago
hr: prije %time

en: Details
hr: Detalji

en: Price
hr: Cijena

en: Desc
hr: Silazno

en: Sort by
hr: Rasporedi po

en: ‹ previous
hr: ‹ prethodna

en: next ›
hr: sljedeća ›

en: Books
hr: Knjige

en: Products
hr: Proizvodi

en: Timezone
hr: Vremenska zona

en: Apply
hr: Primjeni

en: Enter the terms you wish to search for.
hr: Unesite izraze koje želite pronaći.

en: Language code
hr: Kôd jezika

en: « first
hr: « prva

en: last »
hr: posljednja »

en: About
hr: Opis

en: Reports
hr: Izvješća

en: Uses
hr: Uporaba

en: Asc
hr: Uzlazno
