Library Management System (1.0.1) - en to ka translation catalogue (29 entries)

en: Title
ka: სათაური

en: Status
ka: სტატუსი

en: Delete
ka: წაშლა

en: Submit
ka: დადასტურება

en: Content
ka: კონტენტი

en: Author
ka: ავტორი

en: Action
ka: ოპერაცია

en: Yes
ka: დიახ

en: No
ka: არა

en: Edit
ka: რედაქტირება

en: Search
ka: ძიება

en: Category
ka: კატეგორია

en: Name
ka: სახელი

en: Book
ka: წიგნი

en: User
ka: მომხმარებელი

en: Created
ka: შექმნილია

en: Active
ka: აქტიური

en: Date format
ka: თარიღის ფორმატი

en: %time ago
ka: %time-ის წინ

en: Details
ka: დეტალები

en: Desc
ka: აღწერა

en: ‹ previous
ka: ‹ წინა

en: next ›
ka: შემდეგი ›

en: Books
ka: წიგნები

en: Timezone
ka: სასაათო სარტყელი

en: Language code
ka: ენის კოდი

en: « first
ka: « პირველი

en: last »
ka: ბოლო »

en: - All -
ka: - ყველა -
