Library Management System (1.0.2) - en to jv translation catalogue (24 entries)

en: Title
jv: Judul

en: Delete
jv: Busak

en: Submit
jv: Kirim

en: Content
jv: Konten

en: Author
jv: Penulis

en: Edit
jv: Sunting

en: Search
jv: Goléki

en: Category
jv: Kategori

en: Name
jv: Jeneng

en: Book
jv: Buku

en: View
jv: Tampilan

en: Teaser
jv: Ringkesan

en: Created
jv: Digawé

en: Date format
jv: Format tanggal

en: Custom
jv: Kostum

en: %time ago
jv: %time kepengker

en: Details
jv: Lengkapé

en: Books
jv: Buku

en: Timezone
jv: Zona wektu

en: Enter the terms you wish to search for.
jv: Ketiknā tetembungan sing arep digoléki.

en: Language code
jv: Kode bāsā

en: About
jv: Ngenani

en: Reports
jv: Laporan

en: Image field
jv: Field gambar
