Library Management System (1.0.2) - en to ro translation catalogue (45 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Delete
ro: Șterge

en: Submit
ro: Trimite

en: Content
ro: Conținut

en: Author
ro: Autor

en: Edit
ro: Editați

en: Search
ro: Căutare

en: Category
ro: Categorie

en: Name
ro: Nume

en: Book
ro: Carte

en: View
ro: Afişează

en: Notes
ro: Note

en: Created
ro: Creat

en: Date format
ro: Format dată

en: Custom
ro: Personalizat

en: %time ago
ro: %time în urmă

en: Details
ro: Detalii

en: Price
ro: Preţ

en: Start date
ro: Data de început

en: Books
ro: Cărţi

en: Products
ro: Produse

en: Product types
ro: Tipuri de produse

en: Timezone
ro: Fus orar

en: Enter the terms you wish to search for.
ro: Introduceţi termenii doriţi pentru căutare.

en: Language code
ro: Codul limbii

en: About
ro: Despre

en: Reports
ro: Rapoarte

en: Time ago
ro: Timp în urmă

en: Custom date format
ro: Format de dată personalizat

en: Uses
ro: Foloseşte

en: Time ago (with "ago" appended)
ro: Timp în urmă (cu "în urmă" adăugat)

en: Time span (with "ago/hence" appended)
ro: Perioadă de timp (cu "în urmă/de aici" atașat)

en: Book ID
ro: ID-ul cărții

en: Product attributes
ro: Atribute produs

en: %time hence
ro: %time de aici înainte

en: Time hence
ro: Timp de aici înainte

en: Time hence (with "hence" appended)
ro: Timp de aici înainte (cu "de aici înainte" anexat)

en: Time span (future dates have "-" prepended)
ro: Perioadă de timp (datele din viitor au "-" prefixat)

en: Time span (past dates have "-" prepended)
ro: Perioadă de timp (datele din trecut au "-" prefixat)

en: Timezone to be used for date output.
ro: Fusul orar folosit pentru formatul de ieșire al datei.

en: - Default site/user timezone -
ro: - Fusul orar implicit al sitului/utilizatorului -

en: Product variation types
ro: Tipuri de variație a produsului

en: Manage your products.
ro: Gestionați-vă produsele.

en: Configure content formatting and authoring.
ro: Configurați formatarea și crearea conținutului.

en: Manage your product attributes.
ro: Gestionați-vă atributele produsului.
