Library Management System (1.0.3) - en to sv translation catalogue (49 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Delete
sv: Radera

en: Submit
sv: Skicka

en: Content
sv: Innehåll

en: Author
sv: Författare

en: Edit
sv: Redigera

en: Search
sv: Sök

en: Category
sv: Kategori

en: Name
sv: Namn

en: Book
sv: Bok

en: View
sv: Visa

en: Teaser
sv: Ingress

en: Notes
sv: Anteckningar

en: Created
sv: Skapad

en: Date format
sv: Datumformat

en: Custom
sv: Anpassad

en: %time ago
sv: %time sedan

en: Details
sv: Detaljer

en: Price
sv: Pris

en: Start date
sv: Startdatum

en: Books
sv: Böcker

en: Products
sv: Varor

en: Product types
sv: Varutyper

en: Due date
sv: Förfallodag

en: Timezone
sv: Tidszon

en: Enter the terms you wish to search for.
sv: Ange de termer du vill söka efter.

en: Language code
sv: Språkkod

en: About
sv: Om

en: Reports
sv: Rapporter

en: Time ago
sv: Tid sedan

en: Custom date format
sv: Anpassat datumformat

en: Uses
sv: Använder

en: Finished with an error.
sv: Färdig med ett fel.

en: Time ago (with "ago" appended)
sv: Tid sedan (med "sedan" tillagt)

en: Time span (with "ago/hence" appended)
sv: Tidsintervall (med "sedan/från nu" tillagt)

en: Image field
sv: Bildfält

en: Book ID
sv: ID-nummer för bok

en: Product attributes
sv: Egenskaper för vara

en: View reports
sv: Visa rapporter

en: %time hence
sv: %time från nu

en: Time hence
sv: Tid från nu

en: Time hence (with "hence" appended)
sv: Tid från nu (med "från nu" tillagt efter)

en: Time span (future dates have "-" prepended)
sv: Tidsintervall (framtida datum har "-" tillagt före)

en: Time span (past dates have "-" prepended)
sv: Tidsintervall (tidigare datum har "-" tillagt före)

en: Timezone to be used for date output.
sv: Tidszon som skall användas för utskrift av datum.

en: - Default site/user timezone -
sv: - Förvald tidszon för webbplats/användare -

en: Configure content formatting and authoring.
sv: Konfigurera innehållsformatering och författarskap.

en: Deleted @count content item. | Deleted @count content items.
sv[0]: Raderat @count innehållsobjekt.
sv[1]: Raderat @count innehållsobjekt.

en: @count content item has not been deleted because you do not have the necessary permissions. | @count content items have not been deleted because you do not have the necessary permissions.
sv[0]: @count innehållsobjekt har inte tagits bort eftersom du inte har de nödvändiga behörigheterna.
sv[1]: @count innehållsobjekt har inte tagits bort eftersom du inte har de nödvändiga behörigheterna.
