Library Management System (1.0.1) - en to gu translation catalogue (30 entries)

en: Title
gu: શિર્ષક

en: Status
gu: સ્થિતિ

en: Delete
gu: કાઢી નાખો

en: Submit
gu: રજૂ કરો

en: Content
gu: વિષયાર્થ

en: Author
gu: લેખક

en: Action
gu: ક્રિયા

en: Yes
gu: હા

en: No
gu: નહિ

en: Edit
gu: સંપાદિત કરો

en: Search
gu: શોધ

en: Category
gu: શ્રેણી

en: Name
gu: નામ

en: Book
gu: પુસ્તક

en: True
gu: સાચું

en: Default
gu: મૂળભૂત

en: View
gu: જુઓ

en: User
gu: વપરાશકર્તા

en: Active
gu: સક્રિય

en: Date format
gu: તારીખ બંધારણ

en: %time ago
gu: %time પહેલા

en: Details
gu: વિગતો

en: Books
gu: પુસ્તકો

en: Apply
gu: લાગુ કરો

en: Language code
gu: ભાષા સંકેત

en: « first
gu: પ્રથમ

en: About
gu: વિશે

en: Reports
gu: અહેવાલો

en: Time ago
gu: સમય પહેલા

en: Uses
gu: ઉપયોગો
