Library Management System (1.0.1) - en to lt translation catalogue (52 entries)

en: Title
lt: Pavadinimas

en: Status
lt: Būsena

en: Delete
lt: Pašalinti

en: Submit
lt: Siųsti

en: Content
lt: Turinys

en: Author
lt: Autorius

en: Action
lt: Veiksmas

en: Yes
lt: Taip

en: No
lt: Ne

en: Edit
lt: Redaguoti

en: Search
lt: Paieška

en: Reset
lt: Išvalyti

en: Category
lt: Kategorija

en: Name
lt: Pavadinimas

en: Book
lt: Knyga

en: Taxonomy term
lt: Sistematikos terminas

en: Default
lt: Numatytasis

en: View
lt: Peržiūrėti

en: Teaser
lt: Įžanga

en: Notes
lt: Pastabos

en: Issue
lt: Leidinys

en: User
lt: Narys

en: Created
lt: Sukurta

en: Active
lt: Aktyvus

en: Date format
lt: Datos formatas

en: Custom
lt: Savitas

en: %time ago
lt: Prieš %time

en: Details
lt: Išsamiai

en: Price
lt: Kaina

en: Start date
lt: Pradžios data

en: Sort by
lt: Rikiuoti pagal

en: Pending
lt: Laukiama

en: ‹ previous
lt: ‹ ankstesnis

en: next ›
lt: kitas  ›

en: Books
lt: Knygos

en: No results found
lt: Rezultatų nerasta

en: Products
lt: Prekės

en: Timezone
lt: Laiko juosta

en: Apply
lt: Pritaikyti

en: Enter the terms you wish to search for.
lt: Įveskite paieškos žodžius.

en: Language code
lt: Kalbos kodas

en: « first
lt: « pirmas

en: last »
lt: paskutinis  »

en: About
lt: Apie

en: Reports
lt: Ataskaitos

en: Time ago
lt: Prieš

en: Uses
lt: Naudoja

en: Finished with an error.
lt: Baigta su klaida.

en: - All -
lt: - Visos -

en: Last »
lt: Paskutinis »

en: Image field
lt: Paveikslėlio laukelis

en: @name format: @date
lt: @name formatas: @date
