Library Management System (1.0.1) - en to te translation catalogue (39 entries)

en: Title
te: శీర్షిక

en: Status
te: స్థితి

en: Delete
te: తొలగించు

en: Submit
te: దాఖలు చెయ్యి

en: Content
te: సారము

en: Author
te: రచయిత

en: Action
te: చర్య

en: Yes
te: అవును

en: No
te: కాదు

en: Edit
te: మార్చు

en: Search
te: వెతుకు

en: Category
te: వర్గం

en: Name
te: పేరు

en: Book
te: పుస్తకం

en: Taxonomy term
te: వర్గీకరణ పదం

en: True
te: సత్యం

en: Default
te: అప్రమేయం

en: View
te: చూడు

en: User
te: వాడుకరి

en: Created
te: సృష్టితం

en: Date format
te: తేదీ ఆకృతి

en: %time ago
te: %time క్రితం

en: Details
te: వివరాలు

en: ‹ previous
te: ‹ గత

en: next ›
te: తదుపరి ›

en: Author Name
te: రచయిత పేరు

en: Books
te: పుస్తకాలు

en: Timezone
te: కాల మండలం

en: Apply
te: ఆపాదించు

en: Language code
te: భాషా సంకేతం

en: « first
te: « మొదటి

en: last »
te: చివరి »

en: About
te: గురించి

en: Reports
te: నివేదికలు

en: Custom date format
te: అనుకూల తేదీ ఆకృతి

en: Uses
te: వాడుకలు

en: - All -
te: - అన్ని -

en: « First
te: « మొదటి

en: Last »
te: చివర »
