Library Manager (2.0.0) - en to es translation catalogue (40 entries)

en: Delete
es: Eliminar

en: Operations
es: Operaciones

en: Group
es: Grupo

en: Type
es: Tipo

en: Cancel
es: Cancelar

en: Enabled
es: Activado

en: Yes
es: Sí

en: License
es: Licencia

en: Version
es: Versión

en: Edit
es: Editar

en: Size
es: Tamaño

en: This action cannot be undone.
es: Esta acción no se puede deshacer.

en: Weight
es: Peso

en: Settings
es: Configuración

en: Name
es: Nombre

en: Export
es: Exportar

en: View
es: Ver

en: Theme
es: Tema

en: Layout
es: Diseño

en: Component
es: Componente

en: Create
es: Crear

en: Url
es: URL

en: Visibility
es: Visibilidad

en: File name
es: Nombre de archivo

en: State
es: Estado

en: Code
es: Código

en: Base
es: Básico

en: External
es: Externo

en: Definition
es: Definición

en: Duplicate
es: Duplicado

en: Extension
es: Extensión

en: Minified
es: Minicampo

en: Machine name
es: Nombre de sistema

en: Remote
es: Remoto

en: Dependency
es: Dependencia

en: Definitions
es: Definiciones

en: Libraries
es: Bibliotecas

en: Dependencies
es: Dependencias

en: Remote URL
es: URL remota

en: Duplicate of @label
es: Duplicado de @label
