Library Manager (2.0.1) - en to ar translation catalogue (34 entries)

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Group
ar: المجموعة

en: Type
ar: النوع

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Enabled
ar: مفعل

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Version
ar: النسخة

en: Edit
ar: تحرير

en: Size
ar: الحجم

en: This action cannot be undone.
ar: لا يمكن التراجع عن هذة العملية.

en: Weight
ar: الوزن

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: Export
ar: تصدير

en: View
ar: عرض

en: URL
ar: العنوان URL

en: Theme
ar: حلة

en: Layout
ar: التنسيق

en: Component
ar: عنصر

en: ID
ar: المعرف ID

en: Create
ar: أنشئ

en: Url
ar: المسار

en: Visibility
ar: الرؤية

en: File name
ar: اسم الملف

en: State
ar: الحالة

en: Code
ar: الكود

en: External
ar: خارجي

en: Definition
ar: تعريف

en: Extension
ar: امتداد

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: Definitions
ar: تعاريف

en: Dependencies
ar: المتطلبات
