Library Manager (2.1.2) - en to fa translation catalogue (36 entries)

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عمل ها

en: Group
fa: گروه

en: Type
fa: نوع

en: Cancel
fa: لغو

en: Enabled
fa: فعال

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: License
fa: لایسنس

en: Version
fa: نسخه

en: Edit
fa: تدوین

en: Size
fa: اندازه

en: This action cannot be undone.
fa: این عمل برگشت‌پذیر نیست.

en: Weight
fa: وزن

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Export
fa: استخراج

en: View
fa: مشاهده

en: URL
fa: نشانی

en: Theme
fa: پوسته

en: Layout
fa: آرایش

en: Component
fa: جزء

en: ID
fa: هویت

en: Create
fa: ایجاد

en: Visibility
fa: وضعیت نمایش

en: File name
fa: نام فایل

en: State
fa: وضعیت

en: Attributes
fa: مشخصه‌ها

en: External
fa: خارجی

en: File Upload
fa: بارگذاری فایل

en: Definition
fa: تعریف

en: Duplicate
fa: تکراری

en: Extension
fa: پسوند

en: Machine name
fa: نام دستگاه

en: Definitions
fa: تعاریف

en: Dependencies
fa: وابستگی‌ها
