Library Manager (3.0.3) - en to fr translation catalogue (45 entries)

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Group
fr: Groupe

en: Cancel
fr: Annuler

en: Enabled
fr: Activé

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: License
fr: Licence

en: Edit
fr: Modifier

en: Size
fr: Taille

en: This action cannot be undone.
fr: Cette action est irréversible.

en: Weight
fr: Poids

en: Settings
fr: Paramètres

en: Name
fr: Nom

en: Export
fr: Exporter

en: View
fr: Voir

en: Theme
fr: Thème

en: Layout
fr: Mise en page

en: Component
fr: Composant

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Create
fr: Créer

en: Url
fr: URL

en: Visibility
fr: Visibilité

en: File name
fr: Nom du fichier

en: Load
fr: Charger

en: State
fr: État

en: Attributes
fr: Attributs

en: External
fr: Externe

en: File Upload
fr: Transfert de fichier

en: Definition
fr: Définition

en: Duplicate
fr: Dupliquer

en: Minified
fr: Minimifié

en: Local
fr: Locale

en: Machine name
fr: Nom système

en: Remote
fr: A distance

en: Dependency
fr: Dépendance

en: Definitions
fr: Définitions

en: Libraries
fr: Bibliothèques

en: Dependencies
fr: Dépendances

en: Remote URL
fr: URL distante

en: Preprocess
fr: Pré-traitement

en: CSS files
fr: Fichiers CSS

en: Add dependency
fr: Ajouter une dépendance

en: Duplicate of @label
fr: Copie de @label

en: JS file
fr: Fichier JS
