Library manager (8.x-1.0-rc1) - en to is translation catalogue (25 entries)

en: Delete
is: Eyða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Group
is: Hópur

en: Type
is: Gerð

en: Cancel
is: Hætta við

en: License
is: Hugbúnaðarleyfi

en: Version
is: Útgáfa

en: Edit
is: Breyta

en: Size
is: Stærð

en: This action cannot be undone.
is: Ekki er hægt að afturkalla þessa aðgerð.

en: Weight
is: Vægi

en: Settings
is: Stillingar

en: Name
is: Nafn

en: Export
is: Flytja út

en: View
is: Skoða

en: Theme
is: Þema

en: Layout
is: Útlit

en: Component
is: Íhlutur

en: ID
is: Kenni

en: Url
is: Vefslóð

en: Visibility
is: Sýnileiki

en: File name
is: Skráarnafn

en: State
is: Fylki

en: Code
is: Kóði

en: Definitions
is: Skilgreiningar
