Library manager (8.x-1.0-rc2) - en to kn translation catalogue (25 entries)

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Group
kn: ಸಮೂಹ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: License
kn: ಪರವಾನಗಿ

en: Version
kn: ಆವೃತ್ತಿ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Size
kn: ಗಾತ್ರ

en: This action cannot be undone.
kn: ಈ ಕ್ರಿಯೆ ಶಾಶ್ವತ

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Export
kn: ರಫ್ತುಮಾಡು

en: View
kn: ನೋಡು

en: Theme
kn: ಪರಿಸರವಿನ್ಯಾಸ

en: Layout
kn: ಹೊರವಿನ್ಯಾಸ

en: Component
kn: ಘಟಕ

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: State
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Base
kn: ಮೂಲ

en: External
kn: ಬಾಹ್ಯ

en: Duplicate
kn: ನಕಲು

en: Extension
kn: ವಿಸ್ತರಣೆ

en: Local
kn: ಸ್ಥಳೀಯ
