Library Manager (8.x-1.0-rc4) - en to pt translation catalogue (34 entries)

en: Delete
pt: Eliminar

en: Operations
pt: Operações

en: Group
pt: Grupo

en: Type
pt: Tipo

en: Cancel
pt: Cancelar

en: License
pt: Licença

en: Version
pt: Versão

en: Edit
pt: Editar

en: Size
pt: Tamanho

en: This action cannot be undone.
pt: Esta ação não pode ser desfeita.

en: Weight
pt: Peso

en: Settings
pt: Definições

en: Name
pt: Nome

en: Export
pt: Exportar

en: View
pt: Mostrar

en: Theme
pt: Tema

en: Component
pt: Componente

en: Create
pt: Criar

en: Url
pt: URL

en: Visibility
pt: Visibilidade

en: File name
pt: Nome do ficheiro

en: State
pt: Estado

en: Code
pt: Código

en: External
pt: Externo

en: Definition
pt: Definição

en: Duplicate
pt: Duplicar

en: Extension
pt: Extensão

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Remote
pt: Remoto

en: Dependency
pt: Dependência

en: Definitions
pt: Definições

en: Dependencies
pt: Dependências

en: Remote URL
pt: URL remoto

en: Duplicate of @label
pt: Duplicado de @label
