Library Manager (8.x-1.0-rc4) - en to ro translation catalogue (33 entries)

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Group
ro: Grup

en: Type
ro: Tip

en: Cancel
ro: Anulare

en: License
ro: Licență

en: Version
ro: Versiune

en: Edit
ro: Editați

en: Size
ro: Mărime

en: This action cannot be undone.
ro: Această acțiune nu are cale de întoarcere.

en: Weight
ro: Greutate

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: View
ro: Afișează

en: Theme
ro: Temă

en: Layout
ro: Prezentare

en: Component
ro: Componentă

en: Create
ro: Crează

en: Url
ro: URL

en: Visibility
ro: Vizibilitate

en: File name
ro: Numele fișierului

en: State
ro: Status

en: Code
ro: Cod

en: External
ro: Extern

en: Definition
ro: Definiție

en: Duplicate
ro: Duplicat

en: Extension
ro: Extensie

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: Dependency
ro: Dependență

en: Definitions
ro: Definiții

en: Libraries
ro: Biblioteci

en: Dependencies
ro: Dependențe

en: Duplicate of @label
ro: Duplicat al @label
