Library manager (8.x-1.0-rc5) - en to bo translation catalogue (28 entries)

en: Delete
bo: བསུབ་པ

en: Operations
bo: སྤྱོད་སྟངས

en: Group
bo: ཁག

en: Type
bo: རིགས

en: Cancel
bo: ཕྱིར་འཐེན

en: Version
bo: པར་གཞི

en: Edit
bo: བཟོ་བཅོས

en: Size
bo: ཆེ་ཆུང

en: This action cannot be undone.
bo: བྱ་འགུལ་འདི་སླར་གསོ་བྱེད་མི་ཐུབ།

en: Weight
bo: ལྗིད་ཚད

en: Settings
bo: སྒྲིག་འགོད

en: Name
bo: མིང

en: Export
bo: ཕྱིར་འདྲེན

en: View
bo: ལྟ་ཞིབ

en: URL
bo: དྲ་གནས

en: Theme
bo: བརྗོད་གཞི

en: Layout
bo: བཀོད་པ།

en: ID
bo: ཨང་རྟགས

en: Create
bo: གསར་བཟོ

en: Url
bo: སྦྲེལ་ཐག

en: Visibility
bo: མངོན་སྟངས

en: File name
bo: ཡིག་ཆའི་མིང

en: State
bo: （ཞིང་། /ཁུལ། /དམིགས་ཁུལ།）

en: Code
bo: ཨང་རྟགས

en: Base
bo: གཞི

en: Extension
bo: རྒྱ་བསྐྱེད

en: Local
bo: རང་ཁུལ

en: Machine name
bo: འཕྲུལ་འཁོར་གྱི་མིང
