Library Manager (8.x-1.0-rc5) - en to ru translation catalogue (40 entries)

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Операции

en: Group
ru: Группа

en: Type
ru: Тип

en: Cancel
ru: Отмена

en: License
ru: Лицензия

en: Version
ru: Версия

en: Edit
ru: Редактировать

en: Size
ru: Размер

en: This action cannot be undone.
ru: Это действие нельзя отменить.

en: Weight
ru: Вес

en: Settings
ru: Настройки

en: Name
ru: Название

en: Export
ru: Экспортировать

en: View
ru: Просмотр

en: Theme
ru: Тема

en: Layout
ru: Макет

en: Component
ru: Компонент

en: Create
ru: Создать

en: Url
ru: Url-адрес

en: Visibility
ru: Видимость

en: File name
ru: Имя файла

en: State
ru: Состояние

en: Code
ru: Код

en: Base
ru: База

en: External
ru: Внешний

en: Definition
ru: Определение

en: Duplicate
ru: Дубликат

en: Extension
ru: Расширение

en: Minified
ru: Уменьшенный

en: Local
ru: Локально

en: Machine name
ru: Машинное имя

en: Dependency
ru: Зависимость

en: Definitions
ru: Определения

en: Libraries
ru: Библиотеки

en: Dependencies
ru: Зависимости

en: Remote URL
ru: Внешний URL-адрес

en: Add dependency
ru: Добавить зависимость

en: Duplicate of @label
ru: Дублировать @label

en: Last check: @last_check ago.
ru: Последняя проверка: @last_check назад.
