Library Manager (8.x-1.0-rc4) - en to id translation catalogue (30 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi

en: Group
id: Grup

en: Type
id: Jenis

en: Cancel
id: Batal

en: Version
id: Versi

en: Size
id: Ukuran

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: Weight
id: Bobot

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Export
id: Ekspor

en: View
id: Lihat

en: Theme
id: Tema

en: Layout
id: Tata letak

en: Component
id: Komponen

en: Create
id: Buat

en: Visibility
id: Visibilitas

en: File name
id: Nama berkas

en: State
id: Status

en: Code
id: Kode

en: External
id: Eksternal

en: Definition
id: Definisi

en: Duplicate
id: Duplikat

en: Extension
id: Ekstension

en: Machine name
id: Nama mesin

en: Definitions
id: Definisi-definisi

en: Libraries
id: Pustaka

en: Dependencies
id: Dependensi

en: Duplicate of @label
id: Duplikat @label
