Library Select (2.0.0-beta1) - en to fr translation catalogue (16 entries)

en: Delete
fr: Supprimer

en: Label
fr: Libellé

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Files
fr: Fichiers

en: Custom
fr: Personnalisé

en: Are you sure you want to delete %name?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer %name ?

en: Machine name
fr: Nom système

en: About
fr: À propos

en: Limit list to selected items
fr: Limiter la liste aux éléments sélectionnés

en: Library
fr: Bibliothèque

en: Dependencies
fr: Dépendances

en: Allowed HTML tags in labels: @tags
fr: Balises HTML autorisées dans les libellés : @tags

en: Allowed values list: each key must be a string at most 255 characters long.
fr: Liste de valeurs autorisées : chaque clé doit être une chaîne de 255 caractères maximum.

en: The possible values this field can contain. Enter one value per line, in the format key|label.
fr: Valeurs possibles que ce champ peut contenir. Saisir une valeur par ligne, dans le format clef|libellé.

en: The key is the stored value. The label will be used in displayed values and edit forms.
fr: La clef est la valeur enregistrée. Le libellé sera utilisé dans les valeurs affichées et les formulaires d'édition.

en: The label is optional: if a line contains a single string, it will be used as key and label.
fr: Le libellé est optionnel : si une ligne contient une phrase simple, elle sera utilisée comme clef et libellé.
