Library Select (8.x-1.0-beta1) - en to ja translation catalogue (14 entries)

en: Delete
ja: 削除

en: Label
ja: ラベル

en: Files
ja: ファイル

en: Custom
ja: カスタム

en: Code
ja: コード

en: Are you sure you want to delete %name?
ja: %name を削除してもよろしいですか？

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: About
ja: アバウト

en: Library
ja: ライブラリー

en: Allowed HTML tags in labels: @tags
ja: ラベルに許可されているHTMLタグ: @tags

en: Allowed values list: each key must be a string at most 255 characters long.
ja: リストに利用可能な値：それぞれのキーは255文字以下の文字列でなければなりません。

en: The possible values this field can contain. Enter one value per line, in the format key|label.
ja: このフィールドに保存可能な値。一つの値を一行ごとに、キー|ラベルのフォーマットで入力してください。

en: The key is the stored value. The label will be used in displayed values and edit forms.
ja: キーはデータベースに保存される値です。ラベルは表示される値と編集フォームで使用されます。

en: The label is optional: if a line contains a single string, it will be used as key and label.
ja: ラベルは任意です：1行にひとつの文字列だけを入力した場合は、キーとラベルの両方に使用されます。
