Library Select (8.x-1.6) - en to ar translation catalogue (15 entries)

en: Delete
ar: حذف

en: Label
ar: التسمية

en: ID
ar: المعرف ID

en: Files
ar: الملفات

en: Custom
ar: مخصص

en: Code
ar: الكود

en: Are you sure you want to delete %name?
ar: هل أنت متأكد من حذف %name ؟

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: About
ar: حول

en: Dependencies
ar: المتطلبات

en: Allowed HTML tags in labels: @tags
ar: وسوم HTML المسموح بها في التسميات: @tags

en: Allowed values list: each key must be a string at most 255 characters long.
ar: قائمة القيم المسموح بها: يجب أن يكون كل مفتاح عبارة نصية تتكون من 255 حرف كحد أقصى.

en: The possible values this field can contain. Enter one value per line, in the format key|label.
ar: القيم المحتملة التي يمكن أن يحتويها هذا الحقل. قم بإدخال قيمة في كل سطر، بالشكل مفتاح|تسمية.

en: The key is the stored value. The label will be used in displayed values and edit forms.
ar: المفتاح هو قيمة مسجلة. سوف تستخدم التسمية أثناء عرض القيم و تعديل الاستمارات.

en: The label is optional: if a line contains a single string, it will be used as key and label.
ar: التسمية اختيارية: إذا تضمن السطر قيمة نصية بسيطة، سيتم استخدامها كمفتاح وتسمية.
