Licensing (2.0.1) - en to hi translation catalogue (19 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: License
hi: लाइसेंस

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Name
hi: नाम

en: Label
hi: लेबल

en: View
hi: देखें

en: ID
hi: आईडी

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Created
hi: निर्मित

en: Node
hi: नोड

en: Active
hi: सक्रिय

en: Roles
hi: भूमिका

en: Role
hi: भूमिका

en: Are you sure you want to delete %name?
hi: क्या आप आश्वस्त हैं की आप %name डिलीट करना चाहते हैं?

en: Changed
hi: बदल गया

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: About
hi: के बारे में

en: Bundle
hi: पोटली
