Licensing (8.x-1.0-alpha2) - en to de translation catalogue (27 entries)

en: Delete
de: Löschen

en: License
de: Lizenz

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Label
de: Beschriftung

en: View
de: Ansicht

en: User
de: Benutzer

en: Created
de: Erstellt

en: Node
de: Beitrag

en: Active
de: Aktiv

en: Custom
de: Benutzerdefiniert

en: Owner
de: Eigentümer

en: Expiry
de: Ablaufdatum

en: Are you sure you want to delete %name?
de: Möchten Sie %name wirklich löschen?

en: Pending
de: Ausstehend

en: Expired
de: Abgelaufen

en: Exempt roles
de: Ausgenommene Rollen

en: Changed
de: Geändert

en: Licenses
de: Lizenzen

en: Suspended
de: Gesperrt

en: Machine name
de: Systemname

en: About
de: Über

en: Revoked
de: Widerrufen

en: License type
de: Lizenztyp

en: The time that the entity was created.
de: Der Erstellungszeitpunkt der Entität.

en: The time that the entity was last edited.
de: Der letzte Aktualisierungszeitpunkt der Entität.

en: content @type: deleted @label.
de: Inhalt @type: @label wurde gelöscht.

en: @label bundle
de: Subtyp @label
