Licensing (8.x-1.0-alpha2) - en to fr translation catalogue (30 entries)

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: License
fr: Licence

en: Edit
fr: Modifier

en: Name
fr: Nom

en: Label
fr: Libellé

en: View
fr: Voir

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: User
fr: Utilisateur

en: Created
fr: Créé

en: Node
fr: Nœud

en: Active
fr: Actif

en: Custom
fr: Personnalisé

en: Owner
fr: Propriétaire

en: Expiry
fr: Date d'expiration

en: Are you sure you want to delete %name?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer %name ?

en: Pending
fr: En attente

en: Expired
fr: Expiré

en: Changed
fr: Modifié

en: Licenses
fr: Licences

en: Suspended
fr: Suspendue

en: Machine name
fr: Nom système

en: About
fr: À propos

en: Revoked
fr: Annulé(e)

en: License type
fr: Type de licence

en: License ID
fr: Identifiant (ID) de licence

en: The time that the entity was created.
fr: La date à laquelle l'entité a été créée.

en: The time that the entity was last edited.
fr: La date à laquelle l'entité a été modifiée pour la dernière fois.

en: content @type: deleted @label.
fr: Contenu @type : @label supprimé.

en: @label bundle
fr: Paquet @label
