Licensing (8.x-1.0-beta1) - en to eu translation catalogue (16 entries)

en: Status
eu: Egoera

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Edit
eu: Editatu

en: Name
eu: Izena

en: Label
eu: Etiketa

en: View
eu: Bista

en: ID
eu: IDa

en: User
eu: Erabiltzailea

en: Created
eu: Sortua

en: Node
eu: Nodoa

en: Active
eu: Aktiboa

en: Custom
eu: Pertsonalizatua

en: Owner
eu: Jabea

en: Changed
eu: Aldatuta

en: Machine name
eu: Makinaren izena

en: About
eu: (r)i buruz
