Licensing (8.x-1.0-beta1) - en to hu translation catalogue (27 entries)

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: License
hu: Licenc

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Name
hu: Név

en: Label
hu: Címke

en: View
hu: Megtekintés

en: ID
hu: Azonosító

en: User
hu: Felhasználó

en: Created
hu: Létrehozva

en: Node
hu: Tartalom

en: Active
hu: Aktív

en: Custom
hu: Egyéni

en: Owner
hu: Tulajdonos

en: Are you sure you want to delete %name?
hu: %name valóban törölhető?

en: Pending
hu: Függőben

en: Expired
hu: Lejárt

en: Exempt roles
hu: Kivételezett szerepkörök

en: Changed
hu: Módosítva

en: Licenses
hu: Licencek

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: About
hu: Leírás

en: License type
hu: Licenctípus

en: License ID
hu: Licencazonosító

en: The time that the entity was created.
hu: Az entitás létrehozásának ideje.

en: The time that the entity was last edited.
hu: Az entitás utolsó módosításának ideje.

en: @label bundle
hu: @label mezőköteg
