Light SAML Identity Provider (8.x-1.0-alpha1) - en to de translation catalogue (25 entries)

en: Delete
de: Löschen

en: Enabled
de: Aktiviert

en: Support
de: Unterstützung

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Service Provider
de: Internet-Dienstanbieter

en: Settings
de: Einstellungen

en: Label
de: Beschriftung

en: Email
de: E-Mail

en: Contact
de: Kontakt

en: Debug Mode
de: Debug-Modus

en: Security
de: Sicherheit

en: Display Name
de: Angezeigter Name

en: Metadata
de: Metadaten

en: Organization
de: Organisation

en: Machine name
de: Systemname

en: - Select -
de: - Auswählen -

en: Nevermind
de: Vergiss es einfach.

en: Contact Information
de: Kontaktinformation

en: Machine-readable name
de: Systemname

en: Entity ID
de: Entitäts-ID

en: Valid from
de: Gültig von

en: Service providers
de: Dienstleister

en: Valid to
de: Gültig bis

en: Are you sure you want to delete the Identity Provider %name?
de: Möchten Sie den Identifizierungsdienst %name wirklich löschen?

en: Key location
de: Ort des Schlüssels
