Lightgallery (8.x-1.3) - en to pl translation catalogue (36 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Download
pl: Pobierz

en: Reset
pl: Resetuj

en: None
pl: Brak

en: Default
pl: Domyślny

en: Page
pl: Strona

en: Not found
pl: Nie znaleziono

en: Original image
pl: Oryginalny obrazek

en: Mode
pl: Tryb

en: Width
pl: Szerokość

en: Height
pl: Wysokość

en: Scale
pl: Skala

en: Desc
pl: Malejąco

en: Loop
pl: Pętla

en: Counter
pl: Licznik

en: Position
pl: Pozycja

en: Sort by
pl: Sortuj po

en: Middle
pl: Środek

en: Controls
pl: Kontrolki

en: Left
pl: Lewo

en: Right
pl: Prawo

en: Installed
pl: Zainstalowane

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Autoplay
pl: Autoodtwarzanie

en: Pager
pl: Stronicowanie

en: Offset
pl: Przesunięcie

en: About
pl: O stronie

en: Pause
pl: Pauza

en: Items per page
pl: Elementów na stronę

en: - All -
pl: - Wszystko -

en: Image field
pl: Pole obrazu

en: Progress bar
pl: Pasek postępu

en: Hash
pl: Hasz

en: Asc
pl: Rosnąco

en: Touch
pl: Dotyk

en: Thumbnail image style
pl: Styl miniaturki
