Lightgallery (8.x-1.4) - en to tr translation catalogue (32 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Download
tr: İndir

en: Reset
tr: Sıfırla

en: None
tr: Hiçbiri

en: Default
tr: Varsayılan

en: Page
tr: Sayfa

en: Not found
tr: Bulunamadı

en: Original image
tr: Özgün görsel

en: Mode
tr: Kip

en: Width
tr: Genişlik

en: Height
tr: Yükseklik

en: Scale
tr: Ölçek

en: Desc
tr: Azalan

en: Loop
tr: Döngü

en: Counter
tr: Sayaç

en: Position
tr: Konum

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Middle
tr: Orta

en: Controls
tr: Denetimler

en: Left
tr: Sol

en: Right
tr: Sağ

en: Installed
tr: Kurulu

en: Apply
tr: Uygula

en: Autoplay
tr: Otomatik oynatma

en: Pager
tr: Sayfalayıcı

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: About
tr: Hakkında

en: Pause
tr: Geçici olarak durdur

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: Hash
tr: Karma

en: Asc
tr: Artan
