Lightgallery (8.x-1.4) - en to uk translation catalogue (38 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Download
uk: Завантаження

en: Reset
uk: Скинути

en: None
uk: Немає

en: Default
uk: Базово

en: Page
uk: Сторінка

en: Not found
uk: Не знайдено

en: Original image
uk: Оригінальне зображення

en: Mode
uk: Режим

en: Width
uk: Ширина

en: Height
uk: Висота

en: Scale
uk: Масштаб

en: Desc
uk: Спад

en: Loop
uk: Цикл

en: Counter
uk: Лічильник

en: Position
uk: Позиція

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Middle
uk: Середина

en: Controls
uk: Елементи керування

en: Left
uk: Ліворуч

en: Right
uk: Праворуч

en: Installed
uk: Встановлено

en: Apply
uk: Застосувати

en: Autoplay
uk: Автозапуск

en: Drag
uk: Перетягнути

en: Pager
uk: Сторінковий навіґатор

en: Offset
uk: Зміщення

en: About
uk: Про модуль

en: Pause
uk: Призупинити

en: Thumbnail field
uk: Поле мініатюри

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: Image field
uk: Поле зображення

en: Progress bar
uk: Індикатор поступу

en: Preload
uk: Попереднє завантаження

en: Hash
uk: Геш

en: Asc
uk: Зрост

en: Full screen
uk: Повноекранний
