Lightning (8.x-2.06) - en to sv translation catalogue (60 entries)

en: Body
sv: Brödtext

en: Content
sv: Innehåll

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Remove
sv: Ta bort

en: Description
sv: Beskrivning

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: On
sv: På

en: File
sv: Fil

en: Reset
sv: Återställ

en: Image
sv: Bild

en: Preview
sv: Förhandsgranska

en: Help
sv: Hjälp

en: Core
sv: Kärna

en: Upload
sv: Ladda upp

en: All
sv: Alla

en: Page title
sv: Sidtitel

en: Page
sv: Sida

en: Database
sv: Databas

en: Off
sv: Av

en: Roles
sv: Roller

en: Promoted to front page
sv: Visas på startsidan

en: N/A
sv: Inte tillgänglig

en: Thumbnail
sv: Miniatyr

en: Desc
sv: Fallande

en: User login
sv: Användarinloggning

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: File Upload
sv: Filuppladdning

en: or
sv: eller

en: Permissions
sv: Behörigheter

en: Document
sv: Dokument

en: Tabs
sv: Flikar

en: Apply
sv: Applicera

en: Permission
sv: Behörighet

en: Administrator
sv: Administratör

en: Image Browser
sv: Bildläsare

en: Main navigation
sv: Huvudmeny

en: Meta tags
sv: Metataggar

en: Primary tabs
sv: Primära flikar

en: Secondary tabs
sv: Sekundära flikar

en: Tweet
sv: Tweeta

en: Publishing status
sv: Status för publicering

en: Powered by Drupal
sv: Drivs av Drupal

en: Breadcrumbs
sv: Länkstigar

en: Library
sv: Bibliotek

en: Status messages
sv: Statusmeddelande

en: Moderation state
sv: Modereringsstatus

en: Main page content
sv: Huvudsakligt sidinnehåll

en: Basic page
sv: Enkel sida

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
sv: Använd <em>enkla sidor</em> för ditt statiska innehåll, såsom en sida "Om oss".

en: Video URL
sv: URL för video

en: Footer menu
sv: Sidfotsmeny

en: Asc
sv: Stigande

en: Master
sv: Huvud

en: Media Image
sv: Mediabild

en: A boolean indicating whether the node is published.
sv: En boolesk som anger huruvida noden publicerats eller ej.

en: Site branding
sv: Webbplatsens varumärke

en: Primary admin actions
sv: Primära administratörsåtgärder

en: User account menu
sv: Meny för användarkonto

en: Basic block
sv: Grundläggande block

en: A basic block contains a title and a body.
sv: Ett enkelt block innehåller en titel och en brödtext.
