Lightning (8.x-2.12) - en to fi translation catalogue (54 entries)

en: Body
fi: Sisältö

en: Content
fi: Sisältö

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Remove
fi: Poista

en: Description
fi: Kuvaus

en: Enabled
fi: Käytössä

en: On
fi: Käytössä

en: File
fi: Tiedosto

en: Reset
fi: Palauta

en: - None -
fi: - Ei mikään -

en: Image
fi: Kuva

en: Preview
fi: Esikatselu

en: Help
fi: Ohje

en: Core
fi: Ydin

en: Layout
fi: Ulkoasu

en: Upload
fi: Siirrä

en: All
fi: Kaikki

en: Page title
fi: Sivun otsikko

en: Page
fi: Sivu

en: Embedded
fi: Sisällytetty

en: Database
fi: Tietokanta

en: Off
fi: Pois päältä

en: Roles
fi: Käyttäjäroolit

en: Promoted to front page
fi: Näytetään etusivulla

en: Thumbnail
fi: Pienoiskuva

en: User login
fi: Kirjautuminen

en: Sort by
fi: Lajittele

en: File Upload
fi: Tiedoston lataus palvelimelle

en: Permissions
fi: Käyttöoikeudet

en: Tabs
fi: Välilehdet

en: Apply
fi: Käytä

en: Permission
fi: Käyttöoikeus

en: Administrator
fi: Ylläpitäjä

en: Landing page
fi: Laskeutumissivu

en: Main navigation
fi: Päävalikko

en: Meta tags
fi: Meta-kentät

en: Primary tabs
fi: Ensisijaiset välilehdet

en: Secondary tabs
fi: Toissijaiset välilehdet

en: Publishing status
fi: Julkaisun tila

en: Breadcrumbs
fi: Murupolku

en: Library
fi: Kirjasto

en: Status messages
fi: Tilaviestit

en: Main page content
fi: Pääsivun sisältö

en: Basic page
fi: Perussivu

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
fi: Käytä <em>perussivuja</em> staattiseen sisältöösi kuten esimerkiksi "Tietoa meistä" sivu.

en: Video URL
fi: Videon URL-osoite

en: Footer menu
fi: Alatunnisteen valikko

en: Master
fi: Isäntä

en: A boolean indicating whether the node is published.
fi: Kertoo onko sisältö julkaistu vai ei.

en: Site branding
fi: Sivuston brändäys

en: Primary admin actions
fi: Ensisijaiset ylläpidon toimenpiteet

en: User account menu
fi: Käyttäjävalikko

en: Basic block
fi: Peruslohko

en: A basic block contains a title and a body.
fi: Peruslohko sisältää otsikon ja leipätekstin
