Lightning (8.x-2.12) - en to is translation catalogue (34 entries)

en: Body
is: Meginmál

en: Content
is: Innihald

en: Cancel
is: Hætta við

en: Remove
is: Fjarlægja

en: Description
is: Lýsing

en: Enabled
is: Virkt

en: On
is: Virkjað

en: File
is: Skrá

en: Reset
is: Endursetja

en: - None -
is: - Ekkert -

en: Image
is: Mynd

en: Preview
is: Forskoða

en: Help
is: Hjálp

en: Core
is: Kjarni

en: Layout
is: Útlit

en: Upload
is: Hlaða upp

en: All
is: Allt

en: Page title
is: Titill síðu

en: Page
is: Síða

en: Database
is: Gagnagrunnur

en: Off
is: Af

en: Roles
is: Hlutverk

en: Promoted to front page
is: Kynna á forsíðu

en: Thumbnail
is: Smámynd

en: User login
is: Innskráning notanda

en: Sort by
is: Raða eftir

en: Permissions
is: Réttindi

en: Tabs
is: Flipar

en: Apply
is: Virkja

en: Permission
is: Réttindi

en: Administrator
is: Kerfisstjóri

en: Publishing status
is: Birtingarstaða

en: Powered by Drupal
is: Knúið af Drupal

en: Media Image
is: Margmiðlunarmynd
